Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

 

Mnohé dámy sa každý deň pýtajú sami sebaotázky ako: “AKÁ FARBA SA MI HODÍ? AKÁ FARBA MI PRISTANE?” VIETE, ČI STE ZIMNÝ TYP ALEBO LETNÝ TYP ? VIETE, AKO KOMBINOVAŤ OBLEČENIE ? Farby, ktoré nosíme, môžu byť naším najlepším priateľom, ale aj najväčším nepriateľom. Pri kúpe oblečenia ste si určite všimli, že niektoré farby vám pristanú viac, iné menej. V niektorých vyzeráte oveľa mladšie a sviežejšie, hoci aktuálne sa tak necítite. Áno, je to tak. Niektoré farby nám pristanú viac a iné menej. Napríklad to, že daná blúzka krásnej jasno červenej farby, v ktorej vaša kamarátka vyzerá tak nádherne, nemusí ešte znamenať, že v nej vyniknete aj vy. Pri výbere tých správnych farieb pre nás je totižto veľmi dôležité si uvedomiť, akú máme farbu pleti, akej farby máme oči, vlasy a tón pokožky. Podľa toho, akú farebnú zmes máme v sebe “namiešanú”, podľa toho nám pasujú farby, ktoré nám dodajú ten správny šmrnc.

Ak ste napr. typ s modrastým odtieňom pleti a oblečiete si oranžovú blúzku či tričko, tak pravdepodobne nebudete vyzerať príliš zdravo. A naopak, pokiaľ patríte medzi ľudí s teplými tónmi pokožky, tak by ste sa mali vyvarovať oblečeniu ružovej farby. Len správne zvolené farby zvýraznia váš šarm a rozžiaria vašu tvár.

Výber farby oblečenia je pre každého z nás veľmi dôležitý. Farby majú obrovský vplyv na to, ako sa cítime. Taktiež výrazne ovplyvňujú prvý dojem z nás- to ako nás vníma naše okolie. Voľbou farieb vysielame svojmu okoliu signály o tom, kým sme, a aj to, čo si o sebe myslíme. Farby sú zrkadlom našej duše, osobnosti, ale i aktuálnych pocitov, túžob či nálad. Farby dokážu čarovať a priniesť zázraky do našich životov. Vedia zariadiť, či budeme v dave stratení alebo budeme z neho vystupovať ako charizmatická osobnosť. Farby k nám dokážu pritiahnuť nové príležitosti, tých správnych ľudí. Preto je nesmierne dôležité, aby farby, ktoré nosíme, vyjadrovali to, čo chceme a aby hovorili v náš prospech.

Avšak pozor! Nielen náš outfit potrebuje byť farebne zladený. Podstatné je, aby ladil a bol v harmónii aj s nami, s našou osobnosťou. Až vtedy dochádza k prepojeniu vonkajšej krásy s tou vnútornou. Až vtedy farby prestanú byť iba bezvýznamnými farbami a naraz sa stanú odrazom našej osobnosti. Čo následne vyvolá to, že čo ostatní na nás videli doteraz len navonok, budú z nás a z našej energie a charizmy už aj cítiť. Iba vtedy bude náš imidž autentický, jedinečný a pre okolie dôveryhodný.

Preto pri nákupe nových odevov nenakupujte len podľa toho, či je tovar lacný alebo je v super akcii. Vždy pouvažujte aj nad tým, či je svojou farbou vhodný práve pre vás. Usilujte sa vybrať si správne farebné odtiene, ktoré sa vám hodia. Radšej si vyberte 1-2 kúsky, ale také, o ktorých ste presvedčená, že vašu charizmu vyzdvihujú, než by ste mala mať plnú skriňu oblečenia, v ktorom sa budete cítiť neatraktívne, či ako “šedá myš”. V oblečení ladenom v tých správnych farbách pre vás sa budete cítiť mladšie, dynamickejšie a sviežejšie. A to stojí za to, nie? Hovoríte, že vy neviete, ktoré farby vám pristanú? Neviete, či ste zimný typ alebo letný typ, jarný alebo jesenný? Neviete, aké farby oblečenia si obliekať, ako kombinovať farby? Pýtate sa: “Aká farba vlasov sa mi hodí?”

dagmar gabulovaMne osobne v tomto veľmi pomohla dáma, ktorú som tento rok stretla na jednom podujatí. Je to dáma, z ktorej priam cítite jej charizmu a prirodzený šarm. Určitú vnútornú aj vonkajšiu zladenosť a vyváženosť. Už po niekoľkých minútach môjho rozhovoru s ňou som pochopila, ktoré farby sú pre mňa tie pravé. Stačilo jej pár viet, pár ukážok a prirovnaní. A musím priznať, že som si uvedomila, že v daných farbách sa naozaj cítim príjemnejšie. Akoby som bola viac sama sebou. Táto dáma sa volá Dagmar Gabulová a je prvou cerfifikovanou style koučkou v Čechách a na Slovensku.

Som veľmi rada, že práve táto dáma sa stala našou odborníčkou v Klube Zelená žirafa na oblasť Móda, štýl a imidž. Už teraz sa aj ja osobne teším na jej články, webináre a kurzy. S touto vynikajúcou profesionálnou koučkou IMIDŽU a ŠTÝLU som natočila video rozhovor. V tomto viac než hodinovom rozhovore sa dozviete plno veľmi kvalitných a hlavne praktických informácií. Zistíte, ktoré farby sa Vám hodia, aké máte nosiť oblečenie, ak máte väčšie bruško, zadok, boky, široké ramená či mohutnejšie stehná, malý či veľký dekolt, chudú či športovú postavu,… Verím, že Vám pomôže pri výbere toho správneho oblečenia.

Ako ste na tom Vy, našli ste niekde priestor a možnosti pre svoj rast ako vedúci alebo manažér ? Ak hľadáte odpovede na podobné otázky, resp. máte záujem investovať do rozvoja seba samého, alebo svojich spolupracovníkov - sme tu pre Vás: TvojKouč.sk

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153