Kurz: "Prince 2 | príprava na certifikáciu & skúšku pre metódu projektov v riadenom prostredí"


      Anotácia kurzu: PRINCE2 (PRojects IN Controlled Environment, v slovenčine „Projekty v riadenom prostredí“) je metóda riadenia projektov vyvinutá vo Veľkej Británii. Táto metóda tvorí medzinárodný štandard projektového manažmentu preferovaný najmä v Európe. Tento štandard je popísaný v publikácii PRINCE2 (Managing Successful Projects With PRINCE2). Kurzy PRINCE2 sú vedené v slovenskom jazyku (pre uzatvorené skupiny na vyžiadanie v anglickom jazyku). PRINCE2® Foundation kurz je vhodný pre všetkých členov tímu, ktorí sa chcú priamo i nepriamo podieľať na úspešnej realizácii projektu. Kurz narozdiel od iných metodík nevyžaduje vstupné kvalifikačné predpoklady. Je skrátka otvorený širokej skupine záujemcov, ktorí hľadajú efektívny spôsob, ako sa naučiť metodicky riadiť veľké i malé projekty. Fantastické je, že metodika nie je špeciálne zameraná na jednu disciplínu a ide tak o najrozšírenejší štandard. PRINCE2 Foundation je kurz pokrývajúci základy tejto celosvetovo najpopulárnejšej metodiky projektového riadenia. Objasňuje jej filozofiu a pripravuje na medzinárodnú certifikačnú skúšku PRINCE2 Foundation AXELOS®. Certifikačnú skúšku je možné absolvovať priamo na záver školenia a získať tak doživotne platný medzinárodný certifikát potvrdzujúci Vašu znalosť PRINCE2.

Kurz je vhodný pre projektových manažérov, členov projektových výborov, vedúcich tímov, projektových koordinátorov, analytikov, pracovníkov odborného zabezpečenia projektu, zabezpečenia kvality a všetkých, ktorí:  riadia projekty alebo sa na nich podieľajú, chcú spoznať metodiku PRINCE2, alebo chcú získať celosvetovo uznávaný certifikát potvrdzujúci ich znalosti metodiky PRINCE2.

Cieľová skupina
projektová podpora
koordinátor projektu
junior i senior projektový manažér
členovia projektového tímu, vrátane zadávateľa
konzultanti, ktorí zavádzajú metodiku (princípy projektového riadenia)

       Na medzinárodnú certifikačnú skúšku PRINCE2 je možné sa pripraviť po absolvovaní nasledovných kurzov:
1) kurz „PRINCE2 Foundation“
2) kurz „PRINCE2 Practitioner“
3) elektronické kurzy PRINCE2

Kurz PRINCE2 Foundation
Kurz „PRINCE2 Foundation“ je určený pre všetkých záujemcov o najnižšiu úroveň štandardu PRINCE2. Táto forma prípravy si vyžaduje aj intenzívnu samostatnú prípravu. Spolu 1 stretnutia, 3 dni:
Samostatná príprava pred kurzom
Predcertifikačný tréning
Samostatná príprava
Certifikačná skúška
Na kurze sa naučíte a precvičíte metodiku PRINCE2 v rozsahu potrebných znalostí pre členov projektového tímu a zoznámite sa s procesom certifikácie na stupeň PRINCE2 Foundation.
V cene kurzu je anglicko-slovenská publikácia (manuál) „Základy metódy riadenia projektov PRINCE2“. Možnosť dokúpiť originálnu anglickú publikáciu „Managing Successful Projects With PRINCE2“. Certifikácia PRINCE2 Foundation sa vykonáva na konci kurzu a cena za certifikáciu je zahrnutá v cene kurzu.

Kurz PRINCE2 Practitioner
Kurz „PRINCE2 Practitioner“ je určený pre všetkých záujemcov o vyššiu úroveň štandardu PRINCE2. Táto forma prípravy si vyžaduje aj intenzívnu samostatnú prípravu a predchádzajúce získanie certifikátu PRINCE2 Foundation alebo iného medzinárodného certifikátu z projektového manažmentu. Spolu 1 stretnutie, 2 dni:
Samostatná príprava pred kurzom
Predcertifikačný tréning
Samostatná príprava
Certifikačná skúška
Na kurze sa naučíte znalosti a zručnosti projektového manažéra aplikovať metódu PRINCE2 do praxe a zoznámite sa s procesom certifikácie na stupeň PRINCE2 Practitioner.
V cene kurzu je: anglicko-slovenská publikácia (manuál) „Základy metódy riadenia projektov PRINCE2“, Možnosť dokúpiť: originálnu anglickú publikáciu „Managing Successful Projects With PRINCE2“.Certifikácia PRINCE2 Practitioner sa vykonáva na konci kurzu a cena za certifikáciu je zahrnutá v cene kurzu.

Elektronické kurzy PRINCE2
Na skúšku PRINCE2 sa môžete pripraviť aj absolvovaním elektronických kurzov v anglickom jazyku:
– e-learning PRINCE2 Foundation,
– e-learning PRINCE2 Practitioner.

PRINCE2 certifikácia
Certifikácia PRINCE2: v slovenskom a anglickom jazyku (podľa stupňa).
Štandard PRINCE2 umožňuje viacstupňovú certifikáciu:
– PRINCE2 Foundation (certifikácia v slovenskom alebo anglickom jazyku),
– PRINCE2 Practitioner (certifikácia v slovenskom alebo anglickom jazyku),
– PRINCE2 Professional (používa sa veľmi málo).

Certifikácia PRINCE2 Foundation
Vstupná podmienka:
– prax v riadení projektov sa nepožaduje.
Certifikačná skúška PRINCE2 Foundation:
– písomná skúška 1 test 75 otázok (do 60 minút v rodnom jazyku alebo 75 minút v anglickom jazyku).

Certifikácia PRINCE2 Practitioner
Vstupná podmienka:
– držiteľ medzinárodného certifikátu PRINCE2 Foundation alebo IPMA stupeň D, C, B, PMI CAPM alebo PMI PMP.
Certifikačná skúška PRINCE2 Practitioner:
– písomná skúška, 1 test zložený z prípadových štúdií, spolu 8 x 10 otázok, výber viacerých správnych odpovedí (3 hodiny a 10 minút v slovenskom jazyku alebo anglickom jazyku).

Miesto certifikácie PRINCE2
– je v mieste konania kurzu,
– pre odbornú verejnosť zvyčajne Bratislava,
– pre uzatvorené firemné skupiny nad 6 osôb miesto dohodou, celé Slovensko.

Poznámka:
PRINCE2 Professional je u nás veľmi málo používaný certifikát. Certifikácia je zameraná na overenie schopnosti uchádzača riadiť nie komplexný projekt (non-complex project) podľa metódy PRINCE2 v priebehu celého životného cyklu. Certifikačná skúška sa vykonáva v anglickom jazyku. PRINCE2 Agile je osobitým certifikátom.


  • Dĺžka, trvanie kurzu | školenia:  min. 1 deň 
  • Úroveň obtiažnosti kurzu / tréningu "Prince 2": začiatočníci / pokročilí
  • Miesto konania kurzov a školení:  Bratislava / Slovenská republika / Česká republika / online výučba
  • Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: manažérske kurzy / otvorené / ďalšie vzdelávanie a rozvoj
  •       Možnosť absolvovať vzdelávanie | forma výuky: denná, individuálna (One to One) aj skupinová / prispôsobujeme potrebám
  •       Odborný garanti vzdelávania:  odborný interný a externý tím školiaceho strediska v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja
  •       Termíny konania: ASAP (ponúkaný kurz a vzdelávanie organizujeme pravidelne - min. 1 * týždenne počas celého kalendárneho roka 2021)
  •       Vzdelávacie metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, prípadové štúdie, video analýza, literatúra, odporúčania a riešenia, prax
  •       Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenie  (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti / min. počet účastníkov na jeden kurz: 1 účastník
       Cena kurzu od:  249,- eur  /  1 účastník

chcem viac info

PRINCE2 foundation certification kurz skolenie projektovy manazment

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153