Kurz:  "Práca v prostredí Microsoft Windows | Word, Excel, Power Point, Windows Office"


Anotácia kurzu:  práca v prostredí Windows Office, školenie Excel, Word ,Power Point., MS Outlook a internet. Tento kurz Vás krok po kroku prevedie jednotlivými aplikáciami v prostredí Microsoft Windows. Naši lektori a školitelia Vám ukážu ako v jednotlivých programoch zlepšiť svoje IT zručnosti. Word je textový editor, Excel najznámejší tabulkový procesor, Power Point skvelý prezentačný program a Windows operačný systém od fi. Microsoft každého PC počítača. Zlepšite svoje vedomosti, doplnte svoje zručnosti. Naučte sa novým metódam, technikám a prístupom práce na počítači. Či už ste začiatočník, alebo pokročilý - na tomto školení získate všetky potrebné know how k tomu, stať sa lepším a skúsenejším.

Účastník po ukončení školenia získa výbornú orientáciu v prostredí operačného systému Microsoft Windows, osvojí si postupy práce v textovom editore a dokáže využiť tabuľkový kalkulátor pre jednoduché výpočty alebo automatický filter zoznamu. Naučí sa prezentovať a vytvárať prezentačné slides v programe PPT. Zlepší sa v práci s poštovým klientom Microsoft Office. Naučí sa lepšie pracovať s internetom a internetovým prehliadačom. Zlepší svoje celkové IT a PC počítačové vedomosti a zručnosti. A mnoho mnoho iného !

Microsoft Word - celosvetovo najrozšírenejšieho textového editora, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka programov Microsoft Office, pre  začiatočníkov i pokročilých užívateľov, ktorí vytvárajú a spracovávajú rozsiahle dokumenty sú u nás samozrejmosťou. Začínajúcich používateľov s programom Word zoznámime, naučíme ich vkladať texty - veľké i malé písmená, používať diakritiku, vkladať špeciálne symboly, formátovať napísaný text, odstrániť nežiadúci text, rýchlo sa vo vytvorenom texte pohybovať, uľahčiť si prácu kopírovaním a presúvaním časti textu a mnoho ďalšieho. Samoukom a skúseným používateľom pomôžeme ich prácu v programe Word zefektívniť využívaním šablón a nástrojov pre rýchle úpravy formátu dokumentov a zabezpečenia ich jednotného vzhľadu, rýchlym vyhľadávaním a zámenou textu a tiež využitím nástroja pre automatickú kontrolu pravopisu. Absolventi kurzu Word pokročilý budú schopní vytvárať a používať formuláre, vkladať do dokumentov rôzne objekty a dynamické prepojenia, zabezpečiť dáta vo Worde na rôznych úrovniach a spoznajú tiež princípy práce s hromadnou korešpondenciou, ktorá dokáže prácu mnohonásobne urýchliť.

Microsoft Power Point - jedného z ďalších vydarených produktov kancelárskeho balíka MS Office, sú určené pre získanie znalostí tvorby interaktívnych prezentácií. Mnohostranné funkcie programu PowerPoint ponúkajú bohaté vizuálne možnosti spracovania údajov a ich interaktívneho prezentovania. Program PowerPoint je dokonale intuitívny, skúsení užívatelia programov MS Word a MS Excel, majú veľmi blízko k jeho ovládnutiu.

Microsoft Excel - je vhodný, ak sa chcete naučiť pracovať v Exceli. Naučíme Vás vytvárať a spracovávať tabuľky, grafy a obrázky. Osvojíte si prostredie excelu, ukladanie súborov na USB kľuč a posielanie e-mailom.hravo zvládneš vytvoriť či upraviť rôzne typy dokumentov ako faktúry, inventáre alebo harmonogramy. Kurzy Excel sú určené pre Vás, ak sa chceš naučiť efektívne spracovávať dáta v Exceli. Vytvoriť tabuľku a graf do pár sekúnd bude pre Vás hračka. Naučíme Vás označovať veľké množstvo dát inak ako myšou. Naučíme Vás tiež zautomatizovať si svoju každodennú monotónnu prácu v kurzoch tvorby makier a jazyka VBA. Urobíme z Vás profesionála na analytiku v kurzoch PowerView, PowerPivot a kontingenčnej tabuľky. Ako absolvent kurzov Excel hravo zvládnete štatistiku a vyhodnocovanie dát.

Microsoft Outlook - oboznámia účastníkov s tvorbou a správou e-mailov v tomto celosvetovo najrozšírenejšom software pre správu firemných i súkromných e-mailov. Skúsení používatelia sa oboznámia s pokročilými nástrojmi a funkciami tohto programu (elektronická pošta, kalendár, kontakty, poznámky, úlohy a denník) a ich využitím pri tímovej spolupráci (zdieľanie kalendárov, organizovanie mítingov, delegovanie a kontrola úloh.

Microsoft Access - (plným menom Microsoft Office Access) je nástroj na správu relačních databáz od spoločnosti Microsoft, ktorý je typickou součásťouMicrosoft Office a kombinuje  Microsoft Jet Database Engine s grafickým uživatelským rozhraním.

Osnova kurzu Windows, Word, Excel, PPT, Outlook a elektronická pošta
Operačný systém Microsoft Windows 7, Windows 8
filozofia OS Windows a jeho základné princípy
popis a nastavenie pracovnej plochy | domovská obrazovka, dlaždice
ikony pracovnej plochy, odkazy
získanie a používanie aplikácií
práca s oknom
hlavný panel, tlačidlo Štart
Prieskumník, priečinky a súbory
vytváranie nových priečinkov, ukladanie súborov
kopírovanie, presúvanie, mazanie, premenovanie priečinkov a súborov
súbory používateľa, knižnice a obľúbené položky
kôš – vymazávanie údajov, obnovenie údajov z koša, vysypanie koša
pamäťová schránka
vstavané aplikácie OS Windows
Skicár, Poznámkový blok, WordPad, Kalkulačka, Rýchle poznámky
Internet Explorer, vyhľadávacie služby, bezpečnosť
prepínanie medzi úlohami (aplikáciami), multitasking
zdieľanie údajov v sieti
Textový editor MS Word
pravidlá písania textu
formátovanie textu, štýly, kópia formátu
odrážky a číslovanie
hlavička a päta dokumentu
vloženie tabuľky, obrázku a grafického objektu (tvaru)
Tabuľkový kalkulátor MS Excel
zošit, hárok, bunka
zadávanie údajov do bunky
formátovanie bunky, vymazanie formátu, kópia formátu
automatické funkcie, vytvorenie vzorca
vytvorenie tabuľky programu Excel
zoradenie a filtrovanie údajov
vytvorenie grafu
tlač pracovného hárka
Elektronická pošta – Outlook, Gmail
vytvorenie Webmailového účtu
predmet poštovej správy, netiketa
nová správa a odpoveď na správu
zložky pre prácu s poštou, triedenie správ
kontakty, kalendár, úlohy, prax aktivity
....a mnoho mnoho iného

Záver: Microsoft Office zručnosti alebo znalosti MS Office, sú zručnosti ktoré sa týkajú používania softvéru ako je Microsoft Word, Access, Outlook, Excel a PowerPoint. Tieto programy sú zvyčajne nachádzajú v firemnom, obchodnom, manažérskom, domácom a vzdelávacom prostredie. Mať zručnosti MS Office znamená, že máte dostatok vedomostí o týchto programoch na dokončenie potrebných úloh. Vďaka školeniu zlepšíte svoje počítačové zručnosti na maximum. Investujte do seba, investujte do predmetného školenia.


  • Dĺžka, trvanie IT kurzov | seminárov / workshopov: min. 1 hodina 
  • Úroveň obtiažnosti ponúkaných IT kurzov a seminárov: začiatočníci až pokročilí
  • Miesto konania kurzov pre verejnosť:  Bratislava / Slovenská republika / Česká republika
  • Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: kurzy pre verejnosť / otvorené / ďalšie vzdelávanie
  •       Možnosť absolvovať kurzy | forma výuky: denná, individuálna (One to One) aj skupinová / prispôsobujeme potrebám
  •       Odborný garanti vzdelávania:  odborný interný a externý tím Poradenského centra v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja
  •       Termíny konania: ASAP (ponúkané kurzy a semináre organizujeme pravidelne - min. 2 * týždenne počas celého kalendárneho roka 2021)
  •       Tréningové metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, prípadové štúdie, video analýza, literatúra, odporúčania a riešenia, prax
  •       Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenia  (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti / min. počet účastníkov na jeden kurz: 1 účastník
         Akciová cena kurzu už od:  135,- eur  /  1 účastník

chcem viac info

kurz microsoft office windows

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153