Kurz:  "Tvorba videa a fotografie | natáčanie, snímanie a počítačové úpravy v praxi"


Anotácia kurzu: tvorba videa, natáčanie videa a jeho spracovanie, fotografia a počítačové úpravy. V dnešnej dobe je natáčanie a otografovanie veľmi dostupné. Množstvo prístrojov, ktoré sú v ponuke, internetové informácie, software či počítačové možnosti predurčujú každého k tomu, aby si nejaké svoje video natočil či zachytil pár snímkov pre seba, firmu či sociálne siete. Kvantita ktorá z toho vzniká je však v protiklade s kvalitou. Na tomto kurze a školení sa pozrieme práve na oblasť kvality - teda to ako video či foto správne vyhladat, zachytiť, nahrať, uložiť, spracovať, zverejniť či spropagovať. Ak máte otázky ktoré sa tykajú oblasti videa a foto máte možnosť konzultovať ich s lektorom priamo z praxe. Investujte do školenia, investujte do seba. Investícia ktorá sa Vám bohato vráti !

Popis kurzu: nezáleží na tom, či točíte klasickú videokamerou, pokročilým kompaktom alebo chcete začať používať pri fotografii svoju digitálnu zrkadlovku. Naučte sa správne natáčať a premeňte vaše výsledná videá v nezabudnuteľný divácky zážitok. Absolvovaním kurzu získate vedomosti, akým spôsobom zatraktívniť zábery z dovolenky či ako poloprofesionálne využitie videokameru pre potreby v zamestnaní či vo firme. Po zoznámení s osvedčenými kameramanskými postupmi dokážete aj s malou videokamerou či foťákom docieliť kvalitných výsledkov Zabudnite na zdĺhavý strih videa. Snahou lektora je v kurze tiež ukázať postupy práce, ktoré podstatne skráti čas strávený v strižni. Budete sa tak môcť viac venovať natáčania a naopak menej jeho následnému spracovaniu.

Pre koho je kurz určený:  pre tých, ktorí chcú začať natáčať videá na kameru, zrkadlovku či mobil. Pro tých, ktorí chcú posunúť svoje domáce či pracovné videa na vyššiu úroveň. Pro tých, ktorí chcú šikovnými postupy ušetriť čas pri strihaní. Pro tých, ktorí nechcú strácať čas obsiahlu teórií, ale radi sa dozvie základný manuál. Dnešné zrkadlovky dokážu nahrávať video rovnako dobre ako fotografovať, takže návody a foto kurzy na tému tvorba a srih videa nesmú chýbať ani u nás. Naučte sa, ako natočiť svoje prvé video, čo je to vlastne filmový záber a aké jeho typy poznáme, ako strihať video a ako ho následne upraviť do finálnej podoby. Venovať sa budeme aj jednoduchým postupom, s pomocou ktorých dokážete napríklad upraviť video z mobilného telefónu.

Natáčanie videa: naučte sa, ako správne natáčať videá, získajte návody aj rady, ako natočiť krátky film z dovolenky či propagačné a reklamné video. V kurze Natáčanie videa a fotografovanie  naučíte krok po kroku všetko potrebné. Môžete točiť oslavy, krátke filmy z dovolenky alebo propagačné videá. Tieto postupy sa dajú aplikovať, či už natáčate na kameru, fotoaparát, GoPro alebo napríklad mobil. Povieme si, ako správne držať kameru, ako ju nastaviť aj používať, alebo ako natáčať sa statívom aj bez neho. Naučíme sa pracovať s obrazom, pohybom a zvukom a natočíme si svoje prvé video.

V kurze sa tiež dozviete:
- ako natáčať dobré a kvalitné videá 
- ako na kompozíciu a veľkosti záberov
- ako točiť statický záber a panorámu
- ako pracovať s pohybom a s funkciou ZOOM
- ako pracovať s kompozíciou a uhlom záberu
- ako používať formáty a strih
- ako si poradiť so zvukom a šumami a omnoho viac

Najprv si urobíme úvod ku kompozícii záberov pre natáčanie videa. Predstavíme si prehľad rôznych veľkostí záberov a tiež ich použitia. Povieme si, čo je statický záber, panoráma, ako ich použiť alebo ako natáčať plynulú panorámu bez statívu. Ukážeme si, ako správne držať kameru, a to aj pri chôdzi tak, aby bol záber stabilný. Pozrieme sa na to, ako pracovať s uhlom pohľadu kamery a ako pracovať s pohybom. 

Lekcie a ďalší obsah kurzu:
- Zábery a Veľkosť záberov
- Statický záber a panorámu
- Panorama bez statívu
- Ako držať kameru
- Ako držať kameru pri chôdzi
- Rakurz, pohyb, zoom
- Tip z praxe, kompozícia, uhol záberu
- Začiatok a koniec
- možnosti natáčania
- obrazová interpunkcia
- Prirodzená a umelá interpunkcie
- Príslušenstvo,TV formáty
- Aký formát zvoliť
- strih, Zábery pre strih
- prirodzené titulky
- Zábery na "domorodcov"
- tri zábery, Situácia, popretie a vysvetlenie
- Striedanie dňa a noci
- zvuk a Práva k hudbe
- Royalty free music, Zvuky vo videu
- Ruchy a prirodzené zvuky
- Ako nahrávať zvuk
- aristotelovskej schéma
- expozícia, kolízia, kríza, peripetie
- katastrofa, katarzia, metanoia
- nastavenie kamery, expozícia
- Ako nastaviť expozíciu
- vyváženie bielej
- nastavenie formátu
- ......a mnoho mnoho iného

Úvod do problematiky v praxi
Ak túžite vytvárať pútavé videá, nezmeškajte tento jedinečný výukový kurz a školenie v našej škole. Naučíte sa vytvárať video a využívať túto skvelú súčasť dnešných zrkadloviek na profesionálnej úrovni. Rýchlo a jednoducho vás prevedieme všetkými podstatnými oblasťami tvorby videa od natočenia jednotlivých záberov až po strih a finálnu úpravu. Obohatíte tak svoju tvorbu pre súkromné aj pracovné využitie.

Filmový záber
Tvorba a strih videa je dnes populárnou súčasťou kreatívnej tvorby mnohých ľudí. Celá problematika sa skladá z niekoľkých veľmi dôležitých častí. Zanedbanie ľubovolnej z nich, môže mať fatálne následky na celkový dojem, akým bude video na diváka pôsobiť. Preto hneď prvá časť našej video školy sa bude venovať úplnému základu, ktorým je samotný záber. Bez neho by video nemohlo vzniknúť je preto veľmi dôležité dávať pozor na to, aké zábery tvoríme a ako ich vzájomne poskladáme v strihu.

Natáčanie videa
Atraktívne zábery natočené akčnou kamerou nemusia byť viac dielom náhody či štastia. S trochou úsilia ich môžete dosiahnuť kedykoľvek budete chcieť. Vyskúšajte v praxi jednoduché postupy z tohoto video návodu a zábery z vašej outdoorovej kamery budú ihneď vyzerať lepšie. Prezradíme vám, ako natočiť celé video výlučne s akčnou kamerou, ako video postrihať a vzniknutý materiál následne vylepšiť v bežnom programe dostupnom zadarmo. V druhej časti nášho seriálu ako natáčať videá s akčnou kamerou sa dostávame k príslušenstvu a nastaveniam. Dozviete sa, aké zábery sa dajú vytvoriť s dostupným príslušenstvom, aj ako vám rôzne režimy snímania obrazu pomôžu dosiahnuť zaujímavé zábery pre vaše video. Posledná časť seriálu o akčných kamerách a základoch natáčania vonku sa zameriava na úpravu a strih natočeného videa. Aj tie najatraktívnejšie zábery, ktoré sa so športovou kamerou podaria natočiť, môžeme považovať len za surový materiál, z ktorého vznikne hotové video až po zostrihaní. Pozrite si jednoduchý návod, ktorý vám predvedie strih videa v programe zadarmo, ako aj to, ako dosahovať pri úprave videa čo najkrajšie výsledky. Garmin točenie videa - nainštalujte si podľa návodu mobilnú aplikáciu do vášho smart zariadenia. Umožní vám prepojiť telefón s akčnou kamerou Garmin. Jej ovládanie bude jednoduchšie a otvorí sa vám množstvo nových funkcií. Aplikácia je k dispozícii pre iOS aj Android.

Kurz Točenie a spracovanie videa a fotografie je pre teba vhodný, ak chceš naučiť spracovávať videá a fotografie na profesionálnej úrovni. Na kurze ti povieme, aké vybavenie budeš potrebovať v celom procese od natáčania až po postprodukciu. Naučíme ťa ovládať kameru aj fotoaparát, upravovať videá v strihových programoch, pracovať so zvukom či titulkami. Používať efekty a exportovať, komprimovať a napaľovať video súbory sa stanú pre teba hračkou. Ako absolvent kurzu Spracovanie videa hravo zvládneš vytvoriť, spracovať, postrihať, ozvučiť a otitulkovať každé video. Investujte do seba, investujte do nových zručností a vedomostí vďaka predmetnému školeniu.


  • Dĺžka, trvanie IT kurzov | seminárov / workshopov: min. 1 hodina 
  • Úroveň obtiažnosti ponúkaných IT kurzov a seminárov: začiatočníci až pokročilí
  • Miesto konania kurzov pre verejnosť:  Bratislava / Slovenská republika / Česká republika
  • Kategória ponúkaných vzdelávacích kurzov a seminárov: kurzy pre verejnosť / otvorené / ďalšie vzdelávanie
  •       Možnosť absolvovať kurzy | forma výuky: denná, individuálna (One to One) aj skupinová / prispôsobujeme potrebám
  •       Odborný garanti vzdelávania:  odborný interný a externý tím Poradenského centra v oblasti osobnostného a kariérneho rozvoja
  •       Termíny konania: ASAP (ponúkané kurzy a semináre organizujeme pravidelne - min. 2 * týždenne počas celého kalendárneho roka 2022)
  •       Tréningové metódy: individuálne a skupinové riešenie situácií, práce a úlohy, prípadové štúdie, video analýza, literatúra, odporúčania a riešenia, prax
  •       Minimálne vstupné vedomosti: nepredpokladajú sa konkrétne vedomosti. Školenia  (obsah, témy atď.) je možné prispôsobiť požiadavkám účastníkov
  •       Cieľová skupina a max. počet účastníkov:  každý kto chce zlepšiť svoje osobnostné a odborné zručnosti / min. počet účastníkov na jeden kurz: 1 účastník
         Cena kurzu od:  135,- eur  /  1 účastník

chcem viac info

kurz video foto skolenie

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153